Redakční rada

Nabídka akcí

Reflexe syrského konfliktu v České republice (2)

Článek pojednává o tom, jakým způsobem je současný syrský konflikt reflektován v České republice. Představeny jsou zejména aktivity samotné syrské diaspory v České republice, která je zde přítomna od dob komunistického režimu. Obdobně jako je tomu v Sýrii, i v České republice nejsou Syřané zdaleka jednotní. Jsou mezi nimi jak lidé loajální režimu strany Baas a Bašára al-Asada, tak členové opozice. Ta se navíc v polovině roku 2012 rozštěpila na dvě skupiny. Představena je i reakce na konflikt řady subjektů z České republiky.

Další informace

  • ročník: 2013
  • číslo: 3
  • stav: Recenzované / Reviewed
  • typ článku: Vědecký / Research

 

Doc. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D., Mgr. Michael Murad
Reflexe syrského konfliktu v České republice
Reflections over Syrian Conflict in the Czech Republic

MAREŠ, Miroslav, MURAD, Michael, Reflexe syrského konfliktu v České republice, Vojenské rozhledy, 2013, roč. 21 (53), č. 4, s. 132–142, ISSN 1210-3292


Celý článek →→

Mgr. et Mgr. Michael Murad, narozen 1986. V současné době studuje v doktorském stupni na katedře politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Brně, kde absolvoval magisterské studium bezpečnostních a strategických studií. Na stejné fakultě absolvoval i bakalářské studium politologie a evropských studií. V roce 2011 strávil semestr na univerzitě v nizozemském Utrechtu. V roce 2014 pak dokončil magisterské studium oboru právo a právní věda na Masarykově univerzitě. Odborně se zaměřuje na působení organizací cizinců v České republice, na jejich transnacionální aktivity a na islámský radikalismus.

07/09/2015

Zanechat komentář